Doğal kozmetik: etiket ormanda görüşürüz!

Doğal özleri, bitkiler, bitki, organik… kozmetik üst doğanın tüm avantajlarından bugün yeşil olarak onun yelkenler rüzgar var. Ama bu çeşitli isimler arkasındaki gerçek mi? Pazarlama kötülüğün gerçek kalite ayırt etmek nasıl?

Bilgi Kozmetik Bileşenler

Doğal bir ürün geleneksel bir ürün daha mutlaka daha iyi anlaşılıyor, neredeyse sağduyu meselesi. güven telkin Ediyorlar güvenli, en iyi kalite (doğal kozmetik genellikle geleneksel daha aktif maddeler içerir), katkı, boyalar ve sentetik kokuları. Eğer banyo keşfetmek, ve duş jeli kural kaçamaz şüphesiz iyi bilinen doğal bileşenleri erdemleri tout, ya da stronguzak diyarlardan ve egzotik.

Doğal Kozmetik ve organik kozmetik

Durum test, kontrol doğal ürünler içeren “organik Kozmetik” ifadesi için aynı değildir, ve bir sertifika etiketi ile donatılmıştır. Bu şekilde alanını daraltır.

Eğer temiz bir şekilde konuşmak için strong hukuk, oluşturulan, yaklaşık on yıldır, tüketicilerin gezinmek için izin çünkü etiketler decode nasıl.

Kozmetik Bileşenler

Uluslararası Nomenklatür “beyan İNCİ” sayesinde, herhangi bir tüketici Şimdi satın alıyor ürünlerin kompozisyonu görebilirsiniz. Latince herhangi bir bitki malzemeleri isimleri İngilizcedir, ve bu küçük sorunu.

Ayrıca üretici çok madde bir satıcı, bu bitki bir madde, doğal olarak, uzatma bu madde sadece çok az miktarda bulunması bile ürünü tanımlamak için kullanılır.

Kalite garanti olarak etiketlerDoğal kozmetik

Markalar hala ürünlerini açıklamasında enlem bir sürü var, doğal kozmetik üreticileri dekorasyon altını sıkı bir düzenleme geliştirmek bir varlık. Bu yaklaşım, kozmetoloji doğal bir otantik tanımlamak için, dili kötüye sınırlamak ve ürünlerigeliştirmek amacı vardır.

Fransa’da iki ana etiketleri : Doğa & İlerleme vardır. hareket eco kesme kenarında dost olduklarını düşünün-kim, ilk uzun soluklu tarım üreticileri içerir strong doktorlar, Ziraat, beslenme. Etiket “organik Kozmetik çevre dostu kurduk.” Ecocert Organik Tarım Danışmanları Derneği ve Tarım Bakanlığı tarafından akredite edilmiştir. İki etiket, “Kozmetik Eko”geliştirdi.

Ne her etiket sertifika onun

Organik kozmetik

  • toplam biles
  • en az 95 doğal maddeler
    bu doğal maddeler
  • en az 95olmalı.li
  • ve sertifikalı organik maddeler
  • bileşenlerin toplam. maddeler
  • bazı hariç herhangi bir durumda, bu tür parafin ve diğer petrol türevlerinin sentez, boyalar, sentetik organik, silikon, parfüm gibi…

İsteyen doğanın bir ÜRÜNÜ DEĞİLDİR! Güçlü 19 kozmetik şirketleri sahipleri başvuru bu etiketi yapıştırmayın için şirket organik ürünlerin büyük bir çoğunluğu üreten gerektiren doğa & İlerleme yok. Dahası, hakkında, 1 200 ürün etiketi Ecocert verildi. Hepsi ambalajında görünür bir etiket var ve kolayca tanımlanabilir. Seni kandırmak mümkün olmayacak .

Organik kozmetik

Doğal kozmetik organik sertifikalı aslında daha pahalıdır ? Düşünebilirsiniz, temel ürünlerin kalitesi üstündür. Yine de, bu her zaman doğru değildir, özellikle krem, 50 veya 70 €bir kavanoz satmak için tereddüt etmeyen kozmetik markalar için karşılaştırıldığında. Bir krem genellikle 15 ile 30 €satıyor.