Dokuz sırları uzun ömürlü?

Uzun bir kişinin hayatını nasıl sadece yüzde 10’u genleri tarafından belirlenir (Danimarka İkiz Çalışma) Danimarka çalışması çerçevesinde , araştırmacılar bulundu. Geri kalan %90 vicdanı bir yaşam tarzı, yaşam tarzı

Ancak

Dokuz sırları uzun ömürlüInanmak bir efsanedir Eğer yeterince çalışırsanız, yüzlerce girecek. Yüz yıl, istatistiklere göre, her beş bin kişiden sadece bir kişi görebilirsin. altı çizili;”şansınızı çok fakir>

Vücudumuzun 35 trilyon hücre var. Bu hücreler yaklaşık her 8 yılda bir yenilenir. Her Bu yeniden yapılanma, ancak bazı hasar olacak. Ve güçlü> artıyor. Benzer, bir kez kaseti kopyaladık ve arkadaşlar bu kaset kopyalama izin Beatles albümü varken gibi. Neredeyse imkansız son güçlü <>kaset dinlemek ne zaman bozulmaya ses kopya, kopya geçirdi. Aynı hücrelerde oluşur. Bu nedenle, bir 12 daha 125x hakkında daha hızlı yaşlanma pětašedesátiletý adam yıllık çocuk.

Dergisi National Geographic ile işbirliği İçinde, dünyada insanların koşullarımıza göre genellikle daha fazla on kez ve ABD’de ölüm sadece bir kısmını orta yaş insanların ölümleri.
Sardunya

Rimini ili olarak adlandırılan bu adanın tamamı değil

Nedeniyle burada arazi düzenli ama yorucu fiziksel bir yük içerir koyun derisi ceket çorak, birçok yem olması. altı çizili;”yerel nüfus > Diyet çoğunlukla bitkisel ebeveynler yaşlanma ekler, Geniş Aile hala parçasıdır. Yarar, ancak bilim adamları daha düşük mortalite ve morbidite olan kendi soyundan gördük.

Uzun ömürlü iyi bir sosyal plan bir bağlantı bulabiliriz doğan kime hayatımı geçmesi ile otomatik olarak yarı bir düzine arkadaş doğdun. Bir Moai diyorlar. Zenginliği paylaşmak için böyle bir toplum bağlamında, ve ne zaman hayatında bir şeyler ters gitse, her zaman burada yardımcı olacak birileri vardır.

Uzun bir kişinin hayatını

Emeklilik bir kelime yok

Bunun yerine, kelime “ikigai” eşliğinde tüm hayatı. İkigai dekorasyon uyan sabah. Ve böylece eski balıkçı hala bütün aile için üç kez bir hafta balık yakalamak. 101 yıl (aralarında yaş farkı) büyük-büyük-büyük-büyük-torunu bakımı hayatın anlamını 102letou kadın için.

Adventistická topluluk çok çeşitlidir. Beyazlar, İspanyollar, Asyalılar oluşur. Bağlantı çoğu hayatı boyunca uygun olan beslenme alışkanlıkları vardır. Diyetlerine Allah bitkisel gıdalar, et yiyin strong atadı İncil, ilk bölüm geliyor. yirmi Her haftada dört saat kapama ve Tanrı ile ilişki odaklanmak. Sık sık kırlara gidip diğer adventisty ile arkadaş yapar. Bu adventist parti biri bir viski veya paketi bir sigara içiyor. Oldukça tecrübeli onlar ne hakkında konuşuyorlar ve güçlü>belki değiştir birkaç sağlıklı yemek tarifleri